Przejdź do głównej zawartości

LEGO Batman 04/2020

Cześć. Jeżeli podobała Wam się ostatnia recenzja to zapraszam Was do poczytania choć trochę o nowym numerze magazynu "LEGO Batman" wydawnictwa Blue Ocean!

Co znajdziemy w numerze?
Na pewno dołączony dodatek w postaci figurki Batmana z czteroramienną zbroją. A poza tym komiksy, plakaty i łamigłówki.

Jak wygląda figurka?
Tak jak już wspominałem wyżej Batman posiada zbroję, wyposażoną w wyrzutnię haka, klucz, piłę łańcuchową i batarang. Jeśli nie wiecie co to batarang, to już wam wyjaśniam. Batarang jest to nietoperzowa broń, wyglądem przypomina bumerang a kształtem nietoperza. Batman posiada wszystko czego potrzebuje. Może jednocześnie walczyć z łotrami, przygotowywać drewno na opał i naprawiać Batmobila.
Figurka posiada dwustronny nadruk na torsie i plecach oraz dwustronną główkę. Nie posiada jednak peleryny. Dodatkowo ciekawym elementem jest zbroja czteroramienna. Myślę, że ten element można by wykorzystać jakoś ciekawie, do stworzenia kwiatka ;)

Jak wygląda magazyn i co zawiera?
Dwu częściowy komiks o superbohaterach, gdzie Batman prezentuje swoją zbroję i walczy z groźnym potworem. Czy uda mu się go pokonać? Przekonacie się sami!
W magazynie znajdziemy dwustronny plakat, prezentację Batmobila i to co pewnie lubicie najbardziej - konkurs z nagrodami. Wygrać można dwa zestawy - 76119 "Batmobile: W pogoni za Jokerem" oraz 76118 "Walka z Mr. Freez'em. Zadaniem konkursowym jest narysowanie Batmana wraz z superbohaterem w akcji. Konkurs trwa do 16 września 2020 roku.
Pod koniec magazynu znajdziecie zapowiedź nowego numeru, do którego dołączony zostanie... Joker! Magazyn zawiera również reklamy pozostałych czasopism wydawnictwa Blue Ocean. Mnie zainteresowała zaproponowany magazyn z serii LEGO Jurassic World z dinozaurem w laboratorium oraz najnowszy numer LEGO City z nurkiem i rekinem. Ale w tym numerze LEGO City jest też aparat w niestandardowym jasnozielonym kolorze.


Czy warto kupować ten numer magazynu?
Uważam, że tak nawet dla samej figurki Batmana ze zbroją. Ale dodatkowo otrzymujemy ciekawe czasopismo, nie tylko dla miłośników komiksów. Magazyn zawiera zadania, które pozwolą dziecku rozwijać swoją wyobraźnię oraz umiejętności. To odskocznia od komputera i smartfona. Myślę, że to ciekawa publikacja nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Magazyn kosztuje 14,99 zł i warto go nabyć!
 

Komentarze

  1. Bardzo ciekawa gazetka. Nie mamy Batmana i nie zbieramy tej serii, lecz ta figurka -- wymiata.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

UWAGA! Ważny komunikat

29 czerwca zostałem poinformowany przez LEGO Ideas, że zgodnie z ich regulaminem nie mogę prowadzić sprzedaży instrukcji budowy projektu, który bierze udział w głosowaniu i do 2 lipca muszę usunąć moją zbiórkę na stronie Zrzutka.pl. A jeżeli tego nie zrobię to 2 lipca 2020 roku zostanie usunięty mój projekt ze strony LEGO Ideas. Niestety, nic nie dały tłumaczenia, że nie prowadzę sprzedaży instrukcji, a Zrzutka.pl to nie portal sprzedażowy, a PORTAL WS PARCIA SPOŁECZNOŚCIOWEGO! Każdy kto wesprze mój projekt otrzymuje nagrodę w postaci instrukcji. Trudno jest mi usunąć moją zbiórkę, bo cieszyła się ona rosnącym zainteresowaniem, również przez obcokrajowców. Wasze wsparcie pomaga mi w tworzeniu nowych projektów. Dziękuję Wam. Postanowiłem śledzić głosowanie na LEGO Ideas i już wkrótce podejmę decyzję czy usunę projekt - jeśli nie będzie nowych głosujących i utworzę nową zbiórkę. Nie mam zamiaru również poszukiwać osoby, która zgłosiła mnie na portalu LEGO Ideas - podała li

Zjazd do zajezdni

 

Życie z klocków zbudowane - w telegraficznym skrócie

Moja przygoda z klockami LEGO rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy miałem 3 lata. Otrzymałem wtedy swój pierwszy zestaw LEGO z serii System. Była to wywrotka nr 6535. A później kolejne zestawy, gdzie zawsze budowałem modele za pomocą instrukcji. Przyszedł jednak czas na własną inwencję. Z kilku zestawów powstawały zazwyczaj samochody, autobusy, domki, miasta. Pamperki (ludziki LEGO) otrzymywały imiona, funkcje i zadania. Rozmawiały ze sobą ;) Do zabawy wykorzystywałem także modele samochodów w skali 1:24. LEGO pochłaniało mnie na wiele godzin, czasem pomagał mi mój tata. Przez kilkanaście lat uzbierało się kilkadziesiąt kilogramów klocków LEGO. Wśród nich najwięcej mam klocków i figurek z serii LEGO System, Town, City. Nie brakuje również części z Bionicle czy Technic’ów. Pod koniec 2012 roku, mając 19 lat, pomyślałem by zamieniać rzeczywistość w klocki LEGO. Rozpocząłem od projektowania autobusów. Na początku powstał model autobusu Solaris Urbino 12, później Ikarus 260.04, Autosan H9